Az ellopott figyelem – kerekasztal-beszélgetés Debrecenben

„Milyen társadalmi következményei vannak az olvasás-szövegértési eredmények romlásának? Hogyan alakul át a koncentrációs képességünk a digitális világban? Hol a helye a kulturális örökségnek az online térben? Mi a szerepe mindebben a médiának?”


Debreceni Kultúrfórum

Facebook

Ezekre a kérdésekre próbál választ találni a július 30-i, vasárnapi kerekasztal-beszélgetés a Debreceni Kultúrfórum szervezésében, a Malterban (Baross Gábor utca 16.).

Délután 5-től Kertész Ágnes: Az ötlettől a megvalósításig – a közösséget teremtő kultúra című előadását hallhatják az érdeklődők. Az előadás célja a Debreceni Kultúrfórum közösségének és céljainak bemutatása. A csoport két és fél éve működik, a rendezvényeiken központi téma az irodalom népszerűsítése és a vitakultúra életben tartása.

Ezt követően Törő László Dávid tart előadást a rendezvénynek is címet adó ellopott figyelemről, a koncentráció és az olvasás hanyatlásáról szóló elméleteket és vitákat elemezve járja körbe a témát. A szervezők fogalmazásában az előadás célja, hogy felhívja a figyelmet az olvasási szokások társadalmi és politikai tétjére, és segítse az eligazodást a témáról folytatott kortárs vitákban.

Később Magyarosi Ádám, a MúzeumDigitár csapatának tagja az online múzeumi jelenlétről beszél. „Az egyre zajosabb online terekben a múzeumok is keresik a helyüket, meg szeretnének felelni azon ’digitális minimumoknak’, amelyek kiszolgálják az informatika által átszőtt mindennapok kívánalmait.”

Végül Polgár Tóth Tamás, a Debreciner online újság szerkesztője beszél a magyarországi sajtótermékek helyzetéről és a digitális zajban való tájékozódásról, a sajtóban megfigyelhető rossz példákon keresztül keresve a hiteles tájékozódás módszerét.

Az eseményen való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött, amit ezen a linken keresztül tudnak megtenni.

További információk a Facebook-eseményben találhatók.

NASS – a Debreciner ajánlórovata.

Ha fontosnak tartod, hogy a Debreciner folytathassa a munkáját, akkor támogasd! Rajtad múlik!

A megosztása fontos!

Kérjük, válasszon előfizetési vagy támogatási lehetőségeink közül!

Iratkozzon fel hírlevelünkre!