Közösségi média

Változatos kínálat: íme az előválasztás eredményei

Szeptember 30-án este fejeződött be a szavazatok feldolgozása.

Salamon Gergely, Szántai László, Kiss László és Hegedüs Péter kapott bizalmat

Szeptember 30-án az esti és éjszakai órákban közölte az OEVB a négy hátralévő Hajdú-Bihar megyei választókerület eredményeit.

Hajdú-Bihar megye 3-as számú választókerületében (Debrecen) Salamon Gergő (Jobbik) 1303 szavazattal (35,67%) lett az ellenzéki összefogás közös jelöltje. Szörényi Károly (DK) 1056-tal (28,91%) a második lett, a harmadik Kosztin Mihály (Momentum) 844 vokssal (23,1%), a negyedik Szórádi Sándor (Párbeszéd) 363 szavazattal (9,94%), az ötödik pedig Szabó Zsolt (Civil Fórum) lett, rá 87-en szavaztak (2,38%).

Előválasztás

debreciner.hu

Hajdú-Bihar megye 4-es számú választókerületében (Berettyóújfalu) Szántai László (Momentum) 1087 szavazattal (44,59%) lett az ellenzéki összefogás közös jelöltje. A második Szabó Patrik (DK) 761 szavazatot kapott (31,21%), a harmadik Bihary Judit (MSZP) lett 590 szavazattal (24,2%).

Hajdú-Bihar megye 5-ös számú választókerületében (Hajdúszoboszló) Kiss László 1655 szavazattal (54,49%) lett az ellenzéki összefogás közös jelöltje. Ellenfele, Bangóné Borbély Ildikó (MSZP) 1382 szavazatot (45,51%) szerzett.

Hajdú-Bihar megye 6-os számú választókerületében (Hajdúböszörmény) Hegedüs Péter (Jobbik) nyert 2118 szavazattal (41%), a második Tóth József (DK) lett 1956 szavazattal (37,86%), a harmadik pedig Tömöri Zsolt Sándor (független) 1092 szavazattal (21,14%).

A miniszterelnök-jelöltek előválasztásának első fordulóját Dobrev Klára (DK) nyerte 214 319 szavazattal (34,76%), a második Karácsony Gergely 168 396-tal (27,31%), a harmadik Márki-Zay Péter 125 944 szavazattal (20,43%). Ők hárman jutottak be az előválasztás második fordulójába. Jakab Péter csak a negyedik helyet tudta megszerezni 86 909 szavazattal (14,1%), Fekete-Győr András pedig az ötödik lett 20 944-gyel (3,4%).

A végére marad Hajdú-Bihar négy választókerülete?

16:12 órakor 5 újabb választókerület eredményeit mutatta be az OEVB. Ezekben az alábbi győzelmek születtek:

Bács-Kiskun 5.: Horváth Roland Károly (DK)
Budapest 11.: Varju László (DK – egyedüli indulóként)
Budapest 12.: Barkóczi Balázs (DK)
Győr-Moson-Sopron 2.: Gasztonyi László (DK)
Somogy 1.: Varga István (DK)

Facebook

Az eddig megismert 80 választókerület eredményei alapján, a miniszterelnök-jelölti verseny adatainak több mint 75 százalékos feldolgozottsága mellett az első Dobrev Klára (34,33%), a második Karácsony Gergely (28,02%), a harmadik Márki-Zay Péter (20,69%), a negyedik Jakab Péter (13,46%), az ötödik pedig Fekete-Győr András (3,5%).

LMP: 5

Már csak 26 választókerület eredményét nem ismerjük, köztük 4 hajdú-biharit.

Lesz második forduló a miniszterelnök-jelölteknek

Szeptember 30-án 15:30 órakor 5 további választókerület eredményeit mutatta be az OEVB. Ezekben az alábbi győzelmek születtek:

Csongrád-Csanád 3.: Szűcs Ildikó (Jobbik)
Komárom-Esztergom 2.: Nunkovics Tibor (Jobbik – egyedüli indulóként)
Somogy 4.: Potocskáné Kőrösi Anita (Jobbik)
Szabolcs-Szatmár-Bereg 1.: Lengyel Máté (Jobbik)
Szabolcs-Szatmár-Bereg 3.: Tóth Viktor (Jobbik)

Előválasztás - Budapest

Facebook

Az eddig megismert 75 választókerület eredményei alapján, a miniszterelnök-jelölti verseny adatainak több mint 70 százalékos feldolgozottsága mellett már kijelenthető, hogy az első fordulót Dobrev Klára (33,84%) vagy Karácsony Gergely (28,21%) fogja megnyerni, Márki-Zay Péter (20,79%) futhat be a második fordulót érő harmadik helyre, Jakab Péter (13,66%) és Fekete-Győr András (3,51%) pedig kiesnek.

Az egyéni győzelmek terén jelenleg így állnak a pártok:

DK: 25
Jobbik: 21
MSZP: 9
Momentum: 6
LMP: 5

Információink szerint a Hajdú-Bihar megyei 3-as és 4-es számú választókerületek eredményeit már összesítették a szavazatszámlálók, az 5-össel is jól haladnak, a nagy részvételt hozó 6-os számú választókerület előválasztási eredményeit azonban egészen biztos, hogy csak valamikor este fogjuk tudni megismerni.

Leginkább DK-sok lesznek a fideszes képviselők kihívói 2022 tavaszán

Szeptember 30. 10:45 óra óta 20 további választókerület eredményeit mutatta be az OEVB. Ezekben az alábbi győzelmek születtek:

Bács-Kiskun 1.: Szőkéné Kopping Rita (DK)
Baranya 3.: Schwarcz-Kiefer Patrik (Jobbik)
Békés 1.: Stummer János (Jobbik)
Békés 2.: Kondé Gábor (DK)
Békés 3.: Leel-Őssy Gábor (DK)
Békés 4.: Szabó Ervin (Jobbik)
Borsod-Abaúj-Zemplén 1.: Szilágyi Szabolcs (Jobbik)
Borsod-Abaúj-Zemplén 3.: Kiss Sándor (MSZP)
Borsod-Abaúj-Zemplén 5.: Erdei Sándor Zsolt (Jobbik)
Budapest 7.: Hiszékeny Dezső (MSZP)
Budapest 8.: Hadházy Ákos (Momentum)
Budapest 9.: Arató Gergely (DK)
Fejér 3.: Balázs Péter (DK)
Győr-Moson-Sopron 3.: Kovácsné Varga Ildikó (MSZP)
Heves 3.: Korózs Lajos (MSZP)
Jász-Nagykun-Szolnok 1.: Sziráki Pál (DK)
Pest 1.: Bősz Anett (DK)
Szabolcs-Szatmár-Bereg 2.: Aranyos Gábor (MSZP)
Vas 3.: Bana Tibor (LMP)
Zala 3.: Horváth Jácint (DK)

Facebook

Az eddig megismert 70 választókerület eredményei alapján, a miniszterelnök-jelölti verseny adatainak 67 százalékos feldolgozottsága mellett a kormányfőjelöltek sorrendje jelenleg a következő: az első még mindig Dobrev Klára (33,70%), a második Karácsony Gergely (28,74%), a harmadik Márki-Zay Péter (20,8%), a negyedik Jakab Péter (13,21%), az ötödik pedig Fekete-Győr András (3,54%).

DK: 25
Jobbik: 16
MSZP: 9
Momentum: 6
LMP: 5

Hajdú-Bihar megyéből továbbra is mindössze két győztest ismerünk. Az 1-es számú választókerületben Varga Zoltán (DK) 44,61 százalékkal, a 2-esben pedig Mándi László (Momentum) 54,8 százalékkal lett az ellenzéki összefogás közös jelöltje.

A fővárosi eredmények némileg módosítják az eddigi trendeket

Az OEVB az általunk már bemutatott Hajdú-Bihar megyei 2-es választókerület mellett éjjel 2 óráig további 14 választókerület eredményét ismertette. Ezekben a következő győzelmek születtek:

Budapest 6.: Jámbor András (Párbeszéd)
Csongrád-Csanád 2.: Mihálik Edvin (Momentum)
Győr-Moson-Sopron 4.: Brenner Koloman (Jobbik)
Győr-Moson-Sopron 5.: Magyar Zoltán (Jobbik)
Komárom-Esztergom 3.: Nemes Andrea (MSZP)
Pest 7.: Fricsovszky-Tóth Péter (Jobbik)
Somogy 2.: Ander Balázs (Jobbik)
Zala 2.: Elekes István (Momentum)

Facebook

Ma reggelig 50 választókerület eredményét ismertük meg. A miniszterelnök-jelölti verseny adatainak feldolgozottsága már közel 50 százalékos. A sorrend a választókerületi eredményismertetések kezdete óta változatlan: Dobrev Klára vezet (32,56%), a második a budapesti szavazatokkal egyre jobban erősödő Karácsony Gergely (28,96%), a harmadik Márki-Zay Péter (21,46%), a negyedik a versenyben egyre jobban lemaradó Jakab Péter (12,3%), az ötödik pedig a szinte biztos kieső Fekete-Győr András (3,71%).

DK: 17
Jobbik: 11
Momentum: 5
LMP: 4
MSZP: 4

Felkészülni, vigyázz…! Olvasd a Debreciner VÁLASZTÁS 2022 rovatát!

Debrecen másik ellenzéki jelöltje a momentumos Mándi László

A Hajdú-Bihar megyei 2-es számú választókerületben – ami az 1-eshez hasonlatosan szintén teljes egészében Debrecenben található – a Momentum jelöltje, Mándi László nyert 2945 szavazattal (54,8%), őt a DK-s Vaszkó Imre követi 2180 vokssal (40,5%), a harmadik pedig a Civil Fórum jelöltje, Fülep Olivér lett, ő 253 szavazatot kapott (4,7%).

Nagy különbséggel nyert Mándi László

Debrecen egyik ellenzéki jelöltje a DK-s Varga Zoltán lett

23 órakor Hanák Gábor, az OEVB LMP-s tagja ismertette a következő 5 választókerület eredményét. Budapest 1-es számú (Csárdi Antal) és Pest megye 9-es számú (Schmuck Erzsébet – egyedüli indulóként) választókerületében az LMP, Pest megye 4-es számú választókerületében (Inotay Gergely) a Jobbik, a Heves megyei 1-es számúban (Berecz Mátyás) pedig a DK győzött.

Ahogy Gyurcsány Ferenc pártja nyert Debrecen északnyugati részén, a Hajdú-Bihar megyei 1-es számú választókerületben is, a megye egyik úgynevezett „csatatér körzetében”. Méghozzá fölényesen: Varga Zoltán 2758 szavazatot szerzett (44,61%), Pálinkás József, az Új Világ Néppárt (ÚVNP) elnöke 1665-tal lett második (26,93%), a momentumos Szabó Bence pedig csak a harmadik helyre futott be 1586 vokssal (25,66%). Illés-Rácz Mariann, a Civil Fórum jelöltje 173 szavazattal (2,8%) a negyedik lett.

Győzött Varga Zoltán

35 választókerület eredményét ismerjük, a miniszterelnök-jelölti verseny adatainak feldolgozottsága több mint 30 százalékos. A sorrend változatlan: továbbra is tetemes előnnyel az első Dobrev Klára (35,57%), a második a kissé erősödő Karácsony Gergely (26,29%), a harmadik Márki-Zay Péter (21,01%), a negyedik a leszakadó Jakab Péter (13,59%), az ötödik pedig Fekete-Győr András (3,53%).

A miniszterelnök-jelöltek sorrendje változatlan

22:13 órakor az OEVB ismét 5 választókerület eredményét ismertette. A Pest megyei 2-es (Szél Bernadett) és 3-as (Buzinkay György) számú választókerületekben a Momentum, a Tolna megyei 3-as (Bencze János) és a Borsod megyei 4-es számú választókerületben (Üveges Gábor) a Jobbik, a Pest megyei 8-as számúban (Jószai Teodóra) pedig a DK állíthat jelöltet.

Facebook

Jelenleg 30 választókerület eredményét ismerjük, a miniszterelnök-jelölti verseny adatainak feldolgozottsága megközelítőleg 26 százalékos. A sorrend ugyanaz, mint eddig: egy kicsit veszített ugyan az előnyéből, de továbbra is tetemes előnnyel az első Dobrev Klára (36,36%), a második Karácsony Gergely (25,28%), a harmadik Márki-Zay Péter (20,67%), a negyedik az egyre nehezebb helyzetbe kerülő Jakab Péter (14,28%), az ötödik pedig az eddig minden választókerületben az utolsó helyre befutó Fekete-Győr András (3,42%).

DK: 13
Jobbik: 6
Momentum: 4
MSZP: 3
LMP: 2

A szavazatok ötödét dolgozták fel és tudatták a nyilvánossággal

21:37 órakor Béres András, a Párbeszéd OEVB-delegáltja közölte az újabb 5 választókerület eredményét. A Veszprém megyei 1-es (Csonka Balázs) és 2-es (Benedek Szilveszter), valamint a Tolna megyei 2-es (Szabó Loránd) választókerületben a DK, a Somogy megyei 3-as (Steinmetz Ádám – egyedüli indulóként) és a Pest megyei 12-es választókerületben (Zágráb Nándor) pedig a Jobbik tudott nyerni.

Facebook

Már 25 választókerület eredményét ismerjük, a miniszterelnök-jelölti verseny adatainak feldolgozottsága nagyjából 20 százalékos. A sorrend továbbra is változatlan, Jakab Péter ugyanakkor kezdi megközelíteni a dobogó harmadik fokát: az első helyen áll az eddig egyet leszámítva minden választókerületben nyerő Dobrev Klára (37,45%), a második Karácsony Gergely (24,29%), a harmadik Márki-Zay Péter (19,98%), a negyedik Jakab Péter (15,02%), az ötödik pedig az egyre komolyabban leszakadó Fekete-Győr András (3,25%).

DK: 12
Jobbik: 4
MSZP: 3
LMP: 2
Momentum: 2

Továbbra sincs győzelme az Új Világ Néppártnak (ÚVNP). Információink szerint a Hajdú-Bihar megyei 1-es számú választókerület szavazatait már órákkal ezelőtt összeszámolták, ám a debreceni adatokat még mindig nem ismertette az OEVB.

16 százalékos feldolgozottságnál vezet a DK

20:42 órakor az OEVB újabb 5 választókerület eredményeit közölte. Ezek alapján a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei 5-ös (Földi István) és a Fejér megyei 2-es (Fazakas Attila) számú választókerületben az eddig előválasztási győzelem nélkül álló Jobbik, a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei 4-esben (Sápi Mónika) és a Bács-Kiskun megyei 3-asban (Magóné Tóth Gyöngyi Mária) az egyelőre hengerelő DK, a Bács-Kiskun megyei 2-es számú választókerületben (Bodrozsán Alexandra) pedig a Momentum állíthatja ki a közös ellenzéki képviselőjelöltet.

Facebook

20 választókerületi eredmény ismeretében, hozzávetőleg 16 százalékos feldolgozottságnál a miniszterelnök-jelöltek sorrendje változatlan: az első Dobrev Klára (37,14%), a második Karácsony Gergely (24,88%), a harmadik Márki-Zay Péter (20,18%), a negyedik Jakab Péter (14,51%), az ötödik pedig Fekete-Győr András (3,28%).

A pártok az eddig ismertetett 20 választókerületben, körülbelül 16 százalékos feldolgozottságnál az alábbi módon osztoznak a közös jelölteken:

DK: 9
MSZP: 3
LMP: 2
Momentum: 2
Jobbik: 2

Az előválasztáson saját országgyűlési frakció reményében induló Új Világ Néppárt (ÚVNP) egyelőre nem szerzett egyéni győzelmet az előválasztáson, pedig a képviselő-csoport alakításához minimum 5 mandátumra lenne szükségük a 2022-es választás eredményeként.

A Jobbik eddig még nem szerzett jelöltséget

19:45 órakor az OEVB újabb 5 választókerület eredményeit közölte. Ezek alapján a Pest megyei 11-es (Jánosi-Lesi Ágota) és a Vas megyei 1-es (Czeglédy Csaba) számú választókerületben a DK, a Bács-Kiskun megyei 4-esben (Kis-Szeniczey Kálmán – egyedüli indulóként) az LMP, a Csongrád-Csanád megyei 1-esben (Szabó Sándor) az MSZP, a Pest megyei 10-es (Gér Mihály) választókerületben pedig a Párbeszéd állíthatja ki a közös ellenzéki képviselőjelöltet.

Facebook

A pártok az eddig ismertetett 15 választókerületben az alábbi módon osztoznak a közös jelölteken:

DK: 7
MSZP: 3
LMP: 2
Momentum: 1
Jobbik: 0

Dobrev, Karácsony, Márki-Zay a sorrend közel 10 százalékos feldolgozottságnál

18:30 órakor Hanák Gábor, az OEVB LMP által delegált tagja ismertetett újabb 5 választókerületi eredményt. A Komárom-Esztergom megyei 1-es (Konczer Erik) és a Zala megyei 1-es (Csidei Irén) számú választókerületben a DK, a Tolna megyei 1-esben (Harangozó Tamás) az MSZP, a Nógrád megyei 2-esben (Gyenes Szilárd – egyedüli indulóként) a Momentum, a Pest megyei 6-os választókerületben (Hohn Krisztina) pedig az LMP adhatja a közös ellenzéki képviselőjelöltet.

Facebook

Körülbelül 9 százalékos feldolgozottságnál, 10 választókerületi eredmény ismeretében a miniszterelnök-jelölti verseny állása a következő: az első Dobrev Klára (37,44%), a második Karácsony Gergely (25,55%), a harmadik Márki-Zay Péter (20,79%), a negyedik Jakab Péter (12,49%), az ötödik pedig Fekete-Győr András (3,72%).

A pártok közül eddig a DK adja a legtöbb közös jelöltet, szám szerint 5-öt, míg az MSZP 2, az LMP, a Momentum és a Párbeszéd 1-1 előválasztási győzelmet tudhat a magáénak.

Öt választókerületben van eddig végleges eredmény a 106-ból

17:17 órakor Sebián-Petrovszki László, az Országos Előválasztási Bizottság elnöke, a DK pártigazgatója jelentette be az első választókerületi eredményeket. Ezek alapján a Nógrád megyei 1-es (Godó Beatrix), a Győr-Moson-Sopron megyei 1-es (Jancsó Zita) és a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei 1-es (Sermer Ádám) számú választókerületben is olyan jelölt nyert, aki a DK frakciójába fog beülni végső győzelme esetén. A Fejér megyei 1-es számú választókerületben az MSZP (Márton Roland), a Pest megyei 5-ösben pedig a Párbeszéd (Dorosz Dávid) adja a közös ellenzéki képviselőjelöltet.

Facebook

Az első 5 választókerület adatai alapján jelenleg fölényesen vezeti a miniszterelnök-jelölti versenyt Dobrev Klára (37,31%), a második helyen áll Karácsony Gergely (26,96%), a harmadik Márki-Zay Péter (20,37%), majd tőle jelentősen lemaradva a negyedik Jakab Péter (11,61%), az ötödik pedig Fekete-Győr András (3,74%).
Az öt választókerületben összesen 29 458 érvényes szavazatot adtak le a miniszterelnök-jelöltekre, tehát a feldolgozottság valahol 5 százalék körül lehet.

Ma nem várható végleges eredmény

Az Országos Előválasztási Bizottság (OEVB) 15:43-kor tett közzé egy bejegyzést a közösségi oldalán, amelyben bejelentették, hogy a vártnál lassabban halad az ország húsz helyszínén zajló szavazatszámlálás, ugyanis sok időt vesz igénybe a szavazólapok hitelességének elektronikus megállapítása.

Szavazólapok feldolgozása Budapesten
Facebook

„Jelenleg az 1 008 076 egyéni és miniszterelnök-jelölti szavazólapból óránként 50-70 ezer szavazólapot tudnak »kicsippantani« a szavazatszámlálók. A folyamat különösen a budapesti számlálási helyszínen halad lassan, ahol összesen harminc választókerület, azaz az ország közel egyharmadának eredményét fogják megállapítani” – írják.

Az OEVB közleménye szerint a folyamatot az is lassítja, hogy a vidéki számlálók által beküldött eredményeket a budapesti központban még összevetik a papíralapú jegyzőkönyvek tartalmával is.

A szervezők tájékoztatása szerint a fentiek miatt ma még nem várható végleges eredmény a miniszterelnök-jelöltek előválasztásán. Az első megszámlált választókerületek eredményeit azonban hamarosan közölni fogják.

A hajdú-bihari urnák a szavazatszámlálás kezdete előtt
Debreciner

Szeptember 28-án este véget ért Magyarország története első országos ellenzéki előválasztásának első fordulója, amelyen 633 811-en vettek részt. Az előválogatást a DK, a Jobbik, az LMP, a Momentum, az MSZP és a Párbeszéd által létrehozott ellenzéki összefogás, valamint az ügy mellé álló civil szervezetek rendezték azért, hogy a választók bevonásával dőljön el, kiket indítson az együttműködés a Fidesszel szemben a 106 országgyűlési egyéni választókerületben, és hogy ki legyen az ellenzék közös miniszterelnök-jelöltje.
A képviselő-jelölteket a szervezők tervei alapján már ma megismerhetjük, az oppozíció kormányfőjelöltjének személyéről azonban csak egy októberben tartott második forduló fog dönteni, amennyiben az első körben egyik induló sem szerzi meg a szavazatok több mint felét.

Az előválasztás szervezéséért felelős Országos Előválasztási Bizottság (OEVB) előzetes tájékoztatása szerint ma reggel kezdődött a szavazatok összeszámolása, úgy tudjuk, hogy a tervezetthez képest némi késéssel, de már az egész országban valóban elindult a számlálás. Az OEVB azt ígéri, óránként tartott élő közösségi médiás bejelentkezésekben mutatják be egy-egy választókerület egyéni képviselő-jelölti eredményeit és miniszterelnök-jelölti részeredményeit.

Rendszeresen frissülő cikkünkben egész nap nyomon követhetik a kormányfőjelölti verseny állását és a Hajdú-Bihar megyei egyéni képviselő-jelöltek küzdelmének kimenetelét. Elsőként a Debrecen északnyugati részét lefedő 1-es számú választókerület, utolsóként pedig a hajdúböszörményi központú 6-os számú választókerület számait ismerhetjük meg.

Az első részeredmények kora délután várhatók.

Ha fontosnak tartod, hogy a Debreciner folytathassa a munkáját, akkor támogasd! Rajtad múlik!