
Tar Sándor halála óta olvasói, tisztelői, ismerősei minden évben végigjárják az író által gyakrabban látogatott debreceni helyeket, ahol felolvasnak műveiből, felidézik emlékét.
A tervezett program idén sem tér el a korábbi évekétől, a részletek az esemény oldalán találhatók.
Az immáron tizenhatodik Tar-túra – ami most is mindenki számára nyilvános – teljes egészében civil kezdeményezés és szervezés, soha semmilyen formában nem volt részes benne a város hivatalos „kultúrirányítása”.












