A kutató szerint egyre több figyelmet fordítanak az egészségügyi intézmények arra, hogy milyen térbe érkeznek a betegek, de még van hova fejlődni a gondoskodási politikában.
Gondoskodási válság, orvosképzés és kultúrorvostan – Ureczky Eszter a Debreciner Podcastban
A Debreciner Podcast negyedik évadának tizedik adásában Ureczky Eszterrel, a Debreceni Egyetem Angol-Amerikai Intézetének adjunktusával, a kultúrorvostan és a bioetika kutatójával beszélgetett Kakuk Péter bioetikus, a CEU Bioetikai és Jogi Központjának kutatója, újságunk stratégiai tanácsadója.
Ureczky beszélt arról, hogy a kultúrorvostan nemcsak kutatói szempontból fontos és érdekes, hanem azért is, mert így közelebb kerül egymáshoz az orvos és a beteg. Szerinte nagyon fontos, hogyan beszélünk a saját tüneteinkről, de ehhez az is kell, hogy az orvos empatikusan kérdezzen és befogadó környezet várja a beteget.
A kutató szólt még többek között a Budapesti Uzsoki Utcai Kórházban rendszeresen szervezett filmklubjáról, az orvostanhallgatóknak tartott kurzusairól és arról, hogyan vett részt mobiltelefonos alkalmazások fejlesztésében, hogy az idősek jobban figyelhessenek az egészségi állapotukra.
A podcastunk folytatásához olvasóink és hallgatóink támogatására van szükségünk. Amennyiben szeretnének még több ilyen adást hallgatni, kérjük, fizessenek elő online újságunkra!
A Debreciner Podcast korábbi műsorai itt találhatók. Ajánljuk!