Abuzálták-e edzői a sportolónőt a nyíregyházi atlétikai klubban?

Az egyik érintett, Orendi Mihály, a Magyar Olimpiai Bizottság alelnöke a Magyar Narancsnak beszélt először a történtekről. (Részletek a cikkből.)

Magyar Narancs

magyarnarancs.hu

Orendi Mihály 1999 júliusában Kósa Lajos debreceni polgármester és fideszes országgyűlési képviselő hívására hagyta ott Nyíregyházát. Debrecenben tizenöt éven át a több mint bizalmi állásnak tekinthető sportcentrumot vezette, ennek keretében 15 sportági szakszövetséggel dolgozott együtt rendszeresen, a másfél évtized alatt 22 világversenyt rendezhetett Hajdúság fővárosa Orendi koordinálása mellett. Innen 2014. július 15-én köszönt el, nyugdíjba ment, és büszkén vallja ma is, hogy a Debreceni Egyetem címzetes egyetemi docense.

Orendi levelében arra nem reagált, hogy szexuálisan zaklatta volna Zarnóczay Klárát, vagy hogy kikezdett volna vele, és ennek nyomán köztük testiséget is magában foglaló érzelmi kapcsolat jött volna létre. Ahogy arról sem szólt egyetlen szót sem, hogy a saját atlétikai csapata előtt rendszeresen megalázta volna a sportolót, és azzal zsarolta volna ütközéseik nyomán, hogy „innen el is lehet menni.”

Orendi azt is írta, hogy amikor átkerült hozzá az atléta, csak utólag tudta meg, hogy a kapcsolata megromlott a volt edzőjével. Azt írta, „próbált segíteni”, de sikertelenül, azt azonban nem részletezte, hogy milyen nézeteltérésről volt szó, hogyan próbált segíteni, vagy hogy ha megtudta, hogy az edző zaklatja a csapatába tartozó lányokat, ezzel miért nem kezdett valamit, Zarnóczay ugyanis azt is mondta, nem ő volt az egyedüli, akit első edzője zaklatott.

Talányos és kifejtetlen az is, hogy bár Orendi úgy emlékszik, az akkor 20 éves Zarnóczay távolugró eredményei voltak a legjobbak, ezért azt szerette volna, ha egy ugróedző foglalkozik vele, ő ezt nem vállalta, amelynek „okát csak jóval később tudta meg”. Azt azonban nem részletezi, hogy mi volt ennek a magyarázata.

Orendi Mihály 2018-ban már a MOB alelnöke volt, amikor közös céget jegyzett azzal a csengeri nővel, akinek állítólagos hatalmas, 4,3 milliárd eurós öröksége volt. (A történet idején ez 1350 milliárd forintnak felelt meg.) Az Sz. Gábornéhoz is köthető Észak-Atlanti Pénzügyi Befektető Kft. székhelyét a debreceni sportuszoda címére jegyezték be, és a cégjegyzésre jogosultak között találjuk Orendi Mihályt is.

A hatalmas örökség kezelésével egy dokumentum szerint a nő az akkor tárca nélküli miniszter Kósa Lajost bízta meg. A korabeli beszámolók szerint Kósát Orendi sógora hozta össze az állítólagos örökössel, Orendi pedig saját bevallása szerint 12 millió forintot veszített az ügyleten, és amiatt szabadkozott a sajtónak, hogy nem volt ideje még kilépni a cégből. Néhány ismerőse szerint ez a történet megviselte az amúgy ütésálló Orendit.

A cikk teljes terjedelmében a Magyar Narancs oldalain olvasható.

A megosztása fontos!

Kérjük, válasszon előfizetési vagy támogatási lehetőségeink közül!

Iratkozzon fel hírlevelünkre!