A rendőrség megszüntette a nyomozást a hajdúsámsoni kutyatetemekkel kapcsolatban. Nincs elkövető, nincs bűncselekmény, csak – feltételezhetően – több száz kutyatetem, és megválaszolatlan kérdések sokasága.
Kutyatetemek tömege Sámson mellett – Nincs felelős?
Februárban olyan látvány tárult Schreiter Katalin (Országos Állatvédőrség Alapítvány) és Kodolányi Endre (Speciális Állatmentő Egység) elé egy hajdúsámsoni erdő mélyén, ami sokkolta őket: friss, bezsákolt és már oszlásnak indult kutyatetemek egy gödörben, amit gyaníthatóan nem kézzel ástak ki.
Az esetről az RTL Klub is forgatott.
Nem történt állatkínzás?
Bár az állatvédők és a helyszíni szakvélemény szerint a kutyák sérülései traumás eredetűek, vélhetőleg bántalmazás következtében halhattak meg, a Debreceni Rendőrkapitányság július 17-én megszüntette az eljárást, mint fogalmaznak: a rendelkezésre álló adatok, illetve bizonyítási eszközök alapján nem állapítható meg bűncselekmény elkövetése.
A Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya arról tájékoztatta a Debrecinert, hogy a nyomozók az eljárás során orvosszakértő bevonásával vizsgálták az eset körülményeit, valamint adatgyűjtést hajtottak végre, több tanút is meghallgattak.
Az állatvédők nem adják fel
Schreiter Katalin érdeklődésünkre elmondta, nem lepődtek meg azon, hogy a nyomozást megszüntették: hozta az eredmény a papírformát, az ilyen ügyeknek általában nem szokott felelőse lenni. Egyszerűen amiről nem akarják, hogy kiderüljön, az nem derül ki. Akkora ellenállásba ütköztünk az ügy során, hogy még ha ki is akarták volna deríteni, mi történt, akkor se lettek volna felelősök.
Schreiter Katalin azt is határozottan kijelentette, hogy részükről ennek az ügynek nincs még vége és minden lehetséges fórumon meg fogják tenni a szükséges lépéseket azért, hogy legyen felelőse a kutyákkal történt borzalmaknak. Részleteket azonban egyelőre nem oszthatott meg ezekről a lépésekről.
Az egész országot megrázta a kutyatetemekkel tele gödrök feltárása idén februárban. Némely illetékes hatóság, mint például a hajdúsámsoni önkormányzat és Hajdú-Bihar Megyei Kormányhivatal a mai napig nem válaszolt a Debreciner kérdéseire a történtekkel kapcsolatban.
Állatvédők között Magyarországot abszurdisztánként és/vagy fonákországként szokták jellemezni. A sámsoni történet is ezt támasztja alá.
Kapcsolódó anyagok:
– Szaporodnak az ellentmondások is – ezúttal a hajdúsámsoni ebrendészeti telep körül
– Kutyatetemek sokasága Hajdúsámson külterületén – agyonütötték és elföldelték őket
– Ebrendészeti „melléktevékenység” Hajdúsámsonban a kutyák elföldelése?
– A sámsoni kutyatetemek és a hatóság – Hallgatnak az illetékesek
CSAK VELED együtt tudjuk garantálni, hogy az újságíró és a szerkesztő munkájába ne szólhasson bele más, csak Te, az olvasó. Egy hónapra csak 1 ezer forint. Támogasd előfizetéseddel a Debrecinert! Köszönjük!