Egy kelenföldi irodában ér össze két jövedelmező üzletág: a távol-keleti vendégmunkások elszállásolása, valamint az egészségmegóvónak mondott kütyük nyugdíjasokra való rátukmálása.
Összeér a hajdúszoboszlói hotelben elszállásolt Fülöp-szigeteki vendégmunkások ügye a fővárosi nyugdíjaslehúzással – 24.hu
Új bérlőt keresnek a tulajdonosok ahhoz a hajdúszoboszlói szállodához, amelyet tavaly ősz óta Fülöp-szigetekről érkező vendégmunkásoknak adnak ki. Októbertől megüresedik a 22 – konyhás-nappalis – apartmannal és 39 hotelszobával rendelkező épületkomplexum, havi 15 milliós bérleti díjat kérnek – írja a 24.hu.
A Hotel Aqua Blue-nak közel egy éve nincs engedélye turisztikai szálláshelyként való működésre, mégis nagyobb kihasználtsággal működik, mint valaha: az épületet a BMW-gyár építkezésén alkalmazott külföldi munkások töltik meg.
A fürdőváros egyes szállásairól vendégmunkások százai utaznak naponta buszokkal a Debrecen melletti ipari parkokba, ezért Czeglédi Gyula, aki a júniusi önkormányzati választáson újra elnyerte a polgármesteri posztot, rendszeresen foglalkozik a témával. Elmondása szerint 350 körüli létszámban laknak Fülöp-szigeteki vendégmunkások a Hotel Aqua Blue-ban, miközben az önkormányzat által korábban kiadott kereskedelmiszálláshely-engedély 158 vendégre szólt, azaz – amennyiben helytállók a polgármester számai – a lakók létszáma több mint a duplája a korábban engedélyezett maximumnak.
Czeglédi szerint az is problémát jelent, hogy a vendégmunkások után adót sem fizetnek az önkormányzatnak, holott a szálláshelyek esetében egyértelmű a fizetési kötelezettség. A polgármester szerint a munkásszállás tulajdonosának vagy bérlőjének is le kellene rónia a helyi adót. A polgármester szerint a munkásszállássá változtatott hotel a város számára komoly kihívást jelent, ezért szeretnék elérni, hogy a kormány úgy módosítsa a jogszabályokat, hogy a kiemelt gyógyhelyeken és világörökségi területeken ne lehessen munkásszállót létesíteni és üzemeltetni.
További részletek a 24.hu cikkében olvashatók.