A Manír csoport tagjai már korábban is több eseménnyel igyekeztek színesíteni Debrecen kulturális palettáját. Olyan előadók, művészek találkozhatnak és kaphatnak itt teret, akik szokatlan, underground látásmódot képviselnek.
NASS
Az alternatív művészeteké lesz a főszerep pénteken Debrecenben
A Finisszázs rendezvény keretein belül többféleképpen kaphatnak betekintést a látogatók az alternatív kultúrába. Visszatér a Művészgettó, amelyre bármilyen művészeti alkotást lehet hozni. A program arra szolgál, hogy bárki lehetőséget kapjon megmutatni egyéniségét, a saját stílusát, a benne rejlő „manírt”.
A Manír eseményén a képzőművészetre szomjazók három feltörekvő alkotó: Katona Lili, Kovács Lili és Nagy Marcell munkáival ismerkedhetnek meg. Az esti órákban, az esemény zárásaként pedig az elektronikus zene kapja a főszerepet. Az Aritmika-sorozat mostani alkalmán fellépők „szokatlan és kevésbé előtérben lévő” zenei műfajokat mutatnak be a közönségnek: Fejlesztési iroda, Kidwar, Best Ablak, tshabee, Kalaï.
Az eseménnyel kapcsolatban megkerestük Varga Attilát, a Manír egyik tagját, aki elmondta, hogy a Finisszázs célja az, hogy az érdeklődők átfogó képet kapjanak eddigi tevékenységükről. A rendezvényen ezért olyan programok lesznek, amelyek az elmúlt egy-két évben jellemezték a csoportot. Másrészről egy olyan közeget szeretnének teremteni, ahol az alternatív zene és művészetek iránt érdeklődők jól érezhetik magukat.
Az Aritmika kapcsán Varga Attila hozzátette, az elektronikus zene áll középpontjában, de a későbbiekben szeretnének más műfajokban alkotó zenei előadóknak is lehetőséget adni: „október 17-én érkezik hozzánk egy nagyon izgalmas japán-ukrán krautrock zenekar” – mondta.
A Finisszázsra szeptember 22-én 16 órától várják az érdeklőket a Malterban. Az esemény ingyenesen látogatható, becsületkassza működik, az adományokkal a Manír későbbi tevékenységét lehet támogatni.
NASS – a Debreciner ajánlórovata.