A kutató szerint Tar életműve a 20. századi magyar irodalom legkiemelkedőbb alkotásai között helyezhető el.
„Egyre kevésbé lehet kitérni a valóság elől, amely Tar Sándor műveiben megjelent” – Deczki Sarolta a Debreciner Podcastban
Ha fontosnak tartod, hogy a Debreciner folytathassa a munkáját, akkor támogasd! Rajtad múlik!
A Debreciner Podcast második évadának nyolcadik adásában Deczki Sarolta debreceni születésű irodalomtörténésszel, filozófussal, kritikussal beszélgetett Miklovicz-Nyikos Mónika és Polgár Tóth Tamás, a Debreciner újságírói. A kutatónak 2022-ben jelent meg a Tar Sándor íróról készített monográfiája.
A szerző elmondta, más irodalmárokhoz hasonlóan Tarnak sem volt problémamentes a viszonya az általa ostorozva szeretett Debrecennel, habár szerinte úgy tűnik, az elmúlt években a városháza elkezdte elismerni az író munkásságát.
Az irodalomtörténész úgy látja, az utóbbi időben egyre jobban bekerült a magyar irodalom fő sodrába a társadalom perifériájára szorultakról való írás, a műveken pedig kimutatható Tar hatása. Mint mondta, Tar Sándor a saját bevallása szerint azért írt szegény emberekről, mert ebben a világban érezte magát otthon, a célja az volt, hogy egy általános emberi létállapotot mutasson be.
Deczki Sarolta fontosnak tartja Tar életművének újra kiadását, és úgy látja, más alkotók mellett róla is beszélni kellene a debreceni iskolákban tartott irodalomórákon.
A podcastunk folytatásához olvasóink és hallgatóink támogatására van szükségünk. Amennyiben szeretnének még több ilyen adást hallgatni, kérjük, fizessenek elő online újságunkra!