A Debreciner podcastjának 20. adásában Szűcs László romániai magyar költővel, újságíróval, az Újvárad kulturális folyóirat főszerkesztőjével beszélgetett Polgár Tóth Tamás, a Debreciner újságírója.
Debrecen és Nagyvárad között testvérvárosi kapcsolat van, de ez vajon mennyire látszik a két település kulturális együttműködésein? Márciusban volt egyéves az Újvárad, amelyet azután alapítottak, miután a Bihar Megyei Tanács a megszüntette a Várad folyóirat intézményi önállóságát. Hogyan tudnak érvényesülni a kulturális lapok piacán? Magyarországról nézve nyomasztónak tűnik a súly, amivel a Fidesz ránehezedik a romániai magyar nyilvánosságra. De milyen érzés mindezt közelről szemlélni? Hogyan tudják megőrizni a függetlenségüket azok, akik tisztességesen akarnak újságot írni Romániában, magyar nyelven? Többek között ezekről a témákról kérdeztük Szűcs Lászlót.
A podcastunk folytatásához olvasóink és hallgatóink támogatására van szükségünk. Amennyiben szeretnének még több ilyen adást hallgatni, kérjük, fizessenek elő online újságunkra!
A Debreciner Podcast korábbi műsorait itt találod. Ajánljuk!
Kapcsolódó írások:
– Elindult az Újvárad, a korábbi váradosok új kulturális folyóirata – Számítanak az előfizetőkre
CSAK VELED együtt tudjuk garantálni, hogy az újságíró és a szerkesztő munkájába ne szólhasson bele más, csak Te, az olvasó. Egy hónapra csak 1000 forint. Támogasd előfizetéseddel a Debrecinert! Köszönjük!












