A rektor elmondta, megállapodást kötöttek a városba érkező akkumulátorgyártó cégekkel. Csak azt nem mondta meg, melyekkel.
Akkumulátorkutató intézetet állít fel a Debreceni Egyetem
Március 7-én, a HUMDA Magyar Mobilitás-fejlesztési Ügynökség roadshow-jának debreceni állomása keretében jelentette be Szilvássy Zoltán, a Debreceni Egyetem rektora, hogy a városba érkező akkumulátorgyártó cégekkel megállapodtak egy egyetemi akkumulátorkutató intézet felállításáról – számolt be az intézmény sajtóközpontja. A rektor elmondása szerint ez segít észlelni, ha a gyár területén kívül „valami nem megfelelően történik”, valamint a technológia átalakításával közösen biztonságosabbá és hatékonyabbá tudják tenni a termelést. Szilvássy közölte, kulturális, egészségügyi és oktatási téren is együttműködnek. Megjegyezte, a Debreceni Egyetemen jelenleg is folynak kutatások a cink-levegő akkumulátorokkal kapcsolatban.

SM
Szilvássy Zoltán az egyetemi sajtóközpontnak arról is beszélt, az önkormányzat és az egyetem által közösen létrehozandó környezeti monitoring-rendszer garanciát jelent arra, hogy a nagy iparfejlesztés nem jár olyan következményekkel, mint néhány évvel ezelőtt más országokban. „A klasszikus, árutermelést fokozó ipari tevékenység a környezetre nem volt mindig jó hatással” – fogalmazott.
A rektor szemléltette az ipari szereplőkkel folytatott közös munka jellegét is. „Itt nem arról van szó, hogy most mi ablaküveget fogunk gyártani a BMW-nek, hanem a társadalmi és a geográfiai közegben a működése a végtelenségig optimalizálható, ehhez meg együttműködés kell” – magyarázta, valamint hozzátette, az együttműködésekkel könnyebbé válnak a döntések az egyetemen, a gyárban és a regionális kormányzatban is.

SM
Pontosan kikkel is állapodtak meg?
Az egyetemi beszámolóban, az MTI tudósításában és az önkormányzati média anyagában sem szerepel, hogy a rektor említette volna, pontosan mely cégekkel kötöttek megállapodásokat. Ahogy a Debreciner arról korábban többször is beszámolt, Debrecenben eddig összesen hét akkumulátoripari cég érkezéséről lehet tudni, amelyek közül kettő, a CATL és az EVE Power számít teljes értékű akkumulátorgyárnak, tehát ahol a gyártás teljes folyamata zajlik.
Az üggyel kapcsolatban levélben kerestük a Debreceni Egyetemet. Amennyiben válaszolnak, cikkünket frissítjük.
A rektor jelentette be a szopogatós vírusgyilkost is négy évvel ezelőtt – azóta is rektor
2020 tavaszán azzal a bejelentéssel vonta magára a média figyelmét Szilvássy Zoltán rektor, hogy a Debreceni Egyetem saját fejlesztése egy lágypasztilla, amiben a furmint szőlő héjában talált flavonoidokat alkalmazzák, azok ugyanis néhány perc alatt elpusztítják a koronavírust.

unideb.hu
Később is igyekeztünk utánajárni a Debreceni Egyetem világszenzációnak számító fejlesztésének, utóéletének, nemzetközi gyógyászati sikereinek, szabadalmaztatásának, honi gyártásának, de semmire nem bukkantunk, amit Szilvássy Zoltán rektor korábban meglebegtetett.